Vi arbetar med våra fastigheter

    Här hittar du kontaktuppgifter till våra medarbetare som arbetar med förvaltning och drift, affärsutveckling, parkering, miljöfrågor och uthyrning av lediga lokaler.

    Bärne Nylin

    Bärne Nylin

    Fastighetschef

    E-post: Barne.nylin@varberg.se
    Telefon: 0340-50 60 02

    Martin Hogerud

    Martin Hogerud

    Fastighetsassistent

    E-post: Martin.hogerud@varberg.se
    Telefon: 0340 – 50 60 38

    Fastighetsteam A

    Albin Hillbom

    Albin Hillbom

    Kommersiell förvaltare, mobilitet

    Team- och fastighetsinformation

    E-post: Albin.hillbom@varberg.se
    Telefon: 0340-50 60 35

    Magnus Aronsson

    Magnus Aronsson

    Teknisk förvaltare

    Team- och fastighetsinformation

    E-post: Magnus.aronsson@varberg.se

    Telefon: 0340-50 60 16

    Lars-Bertil Johansson

    Lars- Bertil Johansson

    Fastighetstekniker

    Team- och fastighetsinformation

    E-post: Lars-bertil.johansson@varberg.se
    Telefon: 0340-50 60 14

    Fastighetsteam B

    Anna-Kajsa Stengård

    Anna-Kajsa Stengård

    Kommersiell förvaltare

    Team- och fastighetsinformation

    E-post: Anna-kajsa.stengard@varberg.se
    Telefon: 0340-50 60 29

    Charlotte Johanson

    Charlotte Sahlén Johanson

    Vikarierande kommersiell förvaltare

    Team- och fastighetsinformation

    E-post: Charlotte.S.Johanson@varberg.se
    Telefon: 070-2277022

    Robin Björk

    Robin Hoff Björk

    Teknisk förvaltare

    Team- och fastighetsinformation

    E-post: Robin.bjork@varberg.se
    Telefon: 0340-50 60 34

    Fastighetsteam C

    Fredirik Damfeldt

    Fredrik Damfeldt

    Kommersiell förvaltare

    Team- och fastighetsinformation

    E-post: Fredrik.damfeldt@varberg.se
    Telefon: 0340-50 60 06

    Jonas Holmgren

    Jonas Holmgren

    Teknisk förvaltare

    Team- och fastighetsinformation

    E-post: Jonas.holmgren@varberg.se
    Telefon: 0340-50 60 13

    Peter Fritzon

    Peter Fritzon

    Fastighetstekniker

    Team- och fastighetsinformation

    E-post: Peter.fritzon@varberg.se
    Telefon: 0340-50 60 20

    Affärsutveckling

    Clara Tholin

    Clara Tholin

    Affärsutvecklingschef

    E-post: Clara.tholin@varberg.se
    Telefon: 0340 – 50 60 03

    Cuneyt Alkan

    Cuneyt Alkan

    Affärsutvecklare

    E-post: Cuneyt.alkan@varberg.se
    Telefon: 0340-50 60 11

    Lina Persson

    Lina Persson

    Platsutvecklare

    E-post: Lina.persson@varberg.se
    Telefon: 0340-50 60 32

    Senast publicerad:

    Akuta ärenden

    Övriga ärenden

    Nyheter

    • Varbergs Stadshotell i kvällsbelysning. Fasaden har en belysning i blått och gult. Torget syns i förgrunden och kullerstenen har belysta hjärtan på marken.

      Varbergs Fastighets AB · 24 februari 2024

      Ljusmanifestation för Ukraina

      Idag, lördag den 24 februari är det två år sedan Ryssland inledde sin fullskaliga invasion av Ukraina. Det uppmärksammar Varberg genom ljusmanifestation.

    • Ukrainas flagga svajar mot blå himmel. Foto taget Yehor Milohrodskyi

      Varbergs Fastighets AB · 23 februari 2024

      Flaggning och ljusmanifestation för Ukraina

      På lördag är det två år sedan Ryssland inledde sin fullskaliga invasion av Ukraina. Det uppmärksammar vi med flaggning och ljusmanifestation under helgen.

    • Illustration av Tullhusets möjliga utformning med glasveranda som vetter mot sydväst.

      Varbergs Fastighets AB · 20 februari 2024

      Operatörsrekrytering till Tullhuset och Kallbadhuset

      I hamnen, strax intill kajkanten ligger Tullhuset byggt 1883. Ett stenkast bort ligger Kallbadhuset, uppfört i sin nuvarande form 1903. Här finns också Barnens badstrand, Varbergs fästning och Strandpromenaden.