Vi arbetar med våra fastigheter

    Här hittar du kontaktuppgifter till våra medarbetare som arbetar med förvaltning och drift, affärsutveckling, parkering, miljöfrågor och uthyrning av lediga lokaler.

    Bärne Nylin

    Bärne Nylin

    Fastighetschef

    E-post: Barne.nylin@varberg.se
    Telefon: 0340-50 60 02

    Martin Hogerud

    Martin Hogerud

    Fastighetsassistent

    E-post: Martin.hogerud@varberg.se
    Telefon: 0340 – 50 60 38

    Fastighetsteam A

    Albin Hillbom

    Albin Hillbom

    Kommersiell förvaltare, mobilitet

    Team- och fastighetsinformation

    E-post: Albin.hillbom@varberg.se
    Telefon: 0340-50 60 35

    Magnus Aronsson

    Magnus Aronsson

    Teknisk förvaltare

    Team- och fastighetsinformation

    E-post: Magnus.aronsson@varberg.se

    Telefon: 0340-50 60 16

    Lars-Bertil Johansson

    Lars- Bertil Johansson

    Fastighetstekniker

    Team- och fastighetsinformation

    E-post: Lars-bertil.johansson@varberg.se
    Telefon: 0340-50 60 14

    Fastighetsteam B

    Anna-Kajsa Stengård

    Anna-Kajsa Stengård

    Kommersiell förvaltare

    Team- och fastighetsinformation

    E-post: Anna-kajsa.stengard@varberg.se
    Telefon: 0340-50 60 29

    Charlotte Johanson

    Charlotte Sahlén Johanson

    Vikarierande kommersiell förvaltare

    Team- och fastighetsinformation

    E-post: Charlotte.sahlen.johansson@varberg.se
    Telefon: 070-2277022

    Robin Hoff Björk

    Robin Hoff Björk

    Teknisk förvaltare

    Team- och fastighetsinformation

    E-post: Robin.bjork@varberg.se
    Telefon: 0340-50 60 34

    Fastighetsteam C

    Charlotte Johanson

    Charlotte Sahlén Johanson

    Vikarierande kommersiell förvaltare

    Team- och fastighetsinformation

    E-post: Charlotte.sahlen.johansson@varberg.se
    Telefon: 070-2277022

    Jonas Holmgren

    Jonas Holmgren

    Teknisk förvaltare

    Team- och fastighetsinformation

    E-post: Jonas.holmgren@varberg.se
    Telefon: 0340-50 60 13

    Peter Fritzon

    Peter Fritzon

    Fastighetstekniker

    Team- och fastighetsinformation

    E-post: Peter.fritzon@varberg.se
    Telefon: 0340-50 60 20

    Affärsutveckling

    Clara Tholin

    Clara Tholin

    Affärsutvecklingschef

    E-post: Clara.tholin@varberg.se
    Telefon: 0340 – 50 60 03

    Cuneyt Alkan

    Cuneyt Alkan

    Affärsutvecklare

    E-post: Cuneyt.alkan@varberg.se
    Telefon: 0340-50 60 11

    Lina Persson

    Lina Persson

    Platsutvecklare

    E-post: Lina.persson@varberg.se
    Telefon: 0340-50 60 32

    Senast publicerad:

    Akuta ärenden

    Övriga ärenden

    Nyheter

    • Gatuvy med byggavspärrning. Till höger ett hus med byggställning mot tegelfasad.

      Varbergs Fastighets AB · 18 juni 2024

      Stort delavslut i stadshus C

      Ombyggnationen i kvarteret Postmästaren, stadshus C, har pågått sedan november 2022. Nu är stora delar av arbetet klart och nya och ljusa lokaler har överlämnats till hyresgästen, Varbergs kommun. Det pågår dock arbeten i kvarteret året ut.

    • Dansrotundan i Nöjesparken, en oval byggnad med ljusgul träpanel.

      Varbergs Fastighets AB · 14 juni 2024

      Rotundan bjuder upp till dans

      Sedan 1930-talet har Rotundan med sin ovala form stått värd för såväl artister och akrobater, som idrottsutövare i tennis och prickskytte. Nu står anrika Rotundan i Nöjesparken klar efter varsam renovering och uppgradering för att fortsatt kunna v...

    • Tre personer i mörka kläder står framför en tegelfasad

      Varbergs Fastighets AB · 12 juni 2024

      Signerat kontrakt för maskinhall på Övrevi IP

      Nu har vi skrivit kontrakt med Turessons Bygg i Varberg AB för byggnationen av en ny maskinhall på Övrevi IP.