Bild tagen över uteserveringen som löper längs hela byggnadens långsida. I bakgrunden en vit flagga med logo, strandpromenaden och havet.

    Ny hyresgäst på Fästningsterassen

    2016 öppnade restaurang Fästningsterassen i ny kostym. Sedan dess har gäster njutit av god mat och en svårslagen utsikt, sommar som vinter. Säsongspremiären närmar sig och nytt för i år är att du hälsas välkommen av nya restaurangägare.

    Heather James och Hampus Holmberg – så heter duon som har tagit över restaurang Fästningsterassen. Även om de är nya i sina roller, är de långt ifrån okända i huset. Båda två har varit anställda tidigare och är väl bekanta med både köket och utsikten.

    Restaurangen med en av stadens vackraste utsikter kommer att behålla samma koncept som tidigare, men självklart blir det några nyheter. Vad sägs om liveband, temakvällar och andra happenings under sommaren. Blir du nyfiken?

    Vi kan glädjande berätta att Heather och Hampus hälsar dig välkommen redan i påsk. Långfredagen den 18 april slår restaurangen upp portarna för säsongen.

    Vi önskar stort lycka till och hoppas på många besökare!

    Publicerad den:

    Senast ändrad: