Vi arbetar med verksamhetsstöd

    Här hittar du kontaktuppgifter till medarbetarna som arbetar med olika typer av verksamhetsstöd som ekonomi- och HR-frågor, administration och kommunikation.

    Martin Rylander

    Martin Rylander

    VD

    E-post: Martin.rylander@varberg.se
    Telefon: 0340-50 60 01

    Verksamhetsstöd

    Kristian Guander

    Kristian Guander

    Operativ chef

    E-post: Krgu005@varberg.se
    Telefon: 0340-50 60 40

    Simon Örnberg

    Simon Örnberg

    Verksamhetsutvecklare

    E-post: Simon.ornberg@varberg.se
    Telefon: 0340-50 60 09

    Oskar Bank Norén

    Oskar Bank Norén

    Miljösamordnare

    E-post: Oskar.bank-noren@varberg.se
    Telefon: 0340-50 60 42

    Filippa Plate

    Filippa Plate

    Hållbarhetsstrateg

    E-post: Filippa.plate@varberg.se
    Telefon: 0340-50 60 45

    HR

    Kristina Westergård

    Kristina Westergård

    HR-chef

    E-post: Kristina.westergard2@varberg.se
    Telefon: 0340-50 60 15

    Linda Claesson Thom

    Linda Claesson Thom

    HR-administratör

    E-post: Linda.claesson.thom@varberg.se
    Telefon: 0340-50 60 33

    Ekonomi

    Charlotte Lundell

    Charlotte Lundell

    Ekonomichef

    E-post: Charlotte.lundell@varberg.se
    Telefon: 0340-50 60 43

    Rose-Marie Andersson

    Rose-Marie Andersson

    Redovisningsekonom

    E-post: Rose-marie.andersson2@varberg.se
    Telefon: 0340-50 60 21

    Malin Howding

    Malin Howding

    Controller

    E-post: Malin.howding@varberg.se
    Telefon: 0340-50 60 28

    Josefin Stråe

    Josefin Stråe

    Controller

    E-post: Josefin.strae@varberg.se
    Telefon: 0340-50 60 24

    Inköp och upphandling

    Laila Eklund

    Laila Eklund

    Inköpsstrateg

    E-post: Laila.eklund2@varberg.se
    Telefon: 0340-50 60 41

    Manda Eld

    Manda Eld

    Upphandlare

    E-post: Manda.eld2@varberg.se
    Telefon: 0340-50 60 37

    Kommunikation

    Helena Wallin

    Helena Wallin

    Kommunikationschef

    E-post: Helena.wallin@varberg.se
    Telefon: 0340-50 60 07

    Josefin Larsson

    Josefin Larsson

    Digital kommunikatör

    E-post: Josefin.larsson@varberg.se
    Telefon: 0340-50 60 17

    Moa Asplund

    Moa Asplund (föräldraledig)

    Kommunikatör

    E-post: Moa.asplund@varberg.se
    Telefon: 0340-50 60 36

    Anna-Bergmark

    Anna Bergmark

    Vikarierande Kommunikatör

    E-post: Anna.bergmark@varberg.se
    Telefon: 0340-50 60 31

    Senast publicerad:

    Nyheter

    • En fotboll ligger på gräset framför mål. Solnedgång i bakgrunden.

      Varbergs Fastighets AB · 21 maj 2024

      Upphandling - konstgräsplaner

      Välkommen att lämna anbud för reinvestering av konstgräsplaner!

    • Fem personer i varselväst och bygghjälm står framför två grävmaskiner. Alla håller i fotbollar. 

      Varbergs Fastighets AB · 20 maj 2024

      Avspark för Väröbacka konstgräsplan

      Nu är byggstarten av Väröbacka konstgräsplan markerad. Men inte med den traditionsenliga spaden utan med en gemensam avspark. Politiker, byggentreprenörer och representanter från Varbergs kommun testade sin bollkontroll i en gemensam ceremoni.

    • Inne i byggnad med välvt tak. Väggar av trä. Bakom en bardisk står en leende man. 

      Varbergs Fastighets AB · 16 maj 2024

      Restaurangen i Magasinet - Hooken by Joels Brygga

      Den 23 maj öppnar restaurangen med Varbergs bästa uteservering för säsongen, nu under namnet Hooken by Joels Brygga. Innanför de ännu stängda dörrarna råder full aktivitet och flertalet ombyggnationer är gjorda.